خرید و فروش انواع کیف وکفش

علت مژه و نازک شدن


مژه نیز چرخه رشد طبیعی شبیه به خط مو است. رشد ، رشد و رشد دوباره دوباره.مژه از مژه و رشد جدید ، با این حال ، اگر شما متوجه است که مژه ، و سریع تر آنها رشد جدید ، ریختن ممکن است دچار مشکل با شما باشد.

تعیین علت افتادن مژه ها و نازک شدن آنها یکی از اولین گام هایی است که باید برای حل این مشکل انجام دهید. بیایید در این بخش از پوست سالم و موهای مرطوب برخی از دلایل معمول برای از دست دادن یا نازک شدن مژه ها را با هم بررسی کنیم.


مژه ها

https://www.superdrug.com/Make-Up/Eye-Makeup/Mascara/c/pt_make_up_mascara

علت اصلی از دست دادن مژه چیست ؟  

همه علل و علل از دست دادن مژه

استفاده از ریمل مژه و ابرو:


زنان اغلب به دلیل استفاده بیش از حد از ریمل مژه و ابرو یا استفاده از لوازم جانبی ، لوازم آرایشی ، کیفیت و غیره در مطالعات تحقیقاتی متعدد نشان داده است. مژه های خود را بررسی کنید. ریمل مژه و ابرو ضد آب یکی از علل اصلی سقوط مژه است.


در برخی موارد ، برخی از افراد واکنش های آلرژیک به این ماده دارند و باعث سقوط مژه ها می شوند. ریمل مژه و ابرو از بسیاری از مواد شیمیایی ساخته شده است ، حتی ممکن است باعث آلرژی شود که منجر به از دست دادن مژه می شود.


همچنین اگر نسبت به آلرژن در هوا مانند گرد و غبار و حشرات و حیوانات خانگی و آلرژی شما توصیه می شود که ریمل مژه و ابرو استفاده نمی شود چرا که یکی از علل ممکن است ورم ملتحمه درماتیت به عنوان به خوبی.


اگر پوست حساس دارید و حساسیت دارید ، پیشنهاد می شود از ماسک استفاده کنید. حتی اگر این کار را نکنید ، باید مراقب باشید که چشمان خود را بشویید و به آرامی تمام انواع آرایش چشم ، مژه ها را بشویید.


ریمل مژه و ابرو


لوازم آرایشی از علل سقوط مژه ها

علل مهم از دست دادن مژه چیست ؟  

استرس و فشار:


هنگامی که شما تحت مقدار زیادی از استرس نور طبیعی ، ممکن است باعث شود مژه های خود را به سقوط. هنگامی که شما تحت استرس نیز بدن شما تاثیر می گذارد.


تغییرات در سوخت و ساز بدن و سطح کورتیزول( یک هورمون است که مسئولیت پاسخ تعمیر و نگهداری و کنترل کردن مژه ها, شما مسئول) اما دچار نوسانات هستند نوسانات ناشی از سطوح بالای استرس و در نهایت منجر به از دست دادن مژه ها.


این ریزش نه تنها موی سر یا مژه است ، بلکه ممکن است قفسه سینه یا شانه مو شروع به سقوط کند.


استرس و فشار


اضطراب یک علت مهم از دست دادن مژه است

چه چیزی باعث از دست دادن مژه می شود ؟  

اختلال مو کنی یا trishotillomania:

https://elanza.com/product/LNZ-P-5845/%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%84-%D8%AD%D8%AC%D9%85-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-black-%D8%AD%D8%AC%D9%85-10-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%B1

این اختلال مربوط به وضعیت روانی خود را. در این مورد بیمار موهای خود را کند می کند و برخی از افراد مژه و ابرو را می سازند. این بیماران هر مو از ریشه های خود را.

این وضعیت معمولا در دوران کودکی یا نوجوانی آغاز می شود و یا در برخی از نقطه با شروع بلوغ رخ می دهد. در حالی که بسیاری از بیماران درمان آن را در اوایل, اما در برخی دیگر شرایط همچنان ادامه دارد تا زمان بلوغ.


تريشوتيلومانيا


دلایل پزشکی در مورد از دست دادن مژه

آیا از دست دادن مژه به علت بیماری رخ می دهد ؟ 

غده تیروئید:


حضور غده تیروئید بیش از حد یا منفی نیز می تواند باعث از دست دادن مژه شود. پرکاری تیروئید باعث ناتوانی در تحمل گرما ، کاهش وزن، سردرد و مشکل خواب.


از سوی دیگر ، یک غده تیروئید ضعیف باعث می شود مژه و ابرو نامعقول نازک ، شکننده و خشک شود. همچنین باعث علائم مانند: پوست خشک ، تهوع ، استفراغ، یبوست و افزایش وزن.


عوارض غده تیروئید


بررسی علت و بیماری مربوط به از دست دادن مژه

چرا مژه ها سقوط می کنند

طاسی آندروژنی:


این بیماری به عنوان آلوپسی شناخته شده است. یک اختلال ایمنی که باعث ریزش مو می شود.


در این بیماری ، سلول های ایمنی شروع به حمله به فولیکول های مو در حال رشد می کنند. در نتیجه باعث ریزش مو می شود و این موضوع می تواند ناشی از ریزش مو در سرتاسر بدن یا فقط در یک منطقه خاص مانند پوست سر ، ابرو یا مژه باشد.


تا کنون هیچ درمانی برای این بیماری وجود دارد. اما محصولات موضعی به عنوان بهترین درمان برای از دست دادن مژه و ابرو شناخته شده است. مانند: ترکیب شرایط نفت.


بیماری از دست دادن مژه


علل و علل از دست دادن مژه چیست؟ 

علت از دست دادن مژه و داروهای آن:

برخی از داروهایی که باعث نازک شدن یا از دست دادن مژه وجود دارد. بنابراین ، توصیه می شود تحت هیچ شرایطی خود را تحت درمان قرار ندهید و همیشه با پزشک خود در مورد عوارض جانبی داروهای تجویز شده مشورت کنید.


اگزما:


مورد چرم باعث خارش ، قرمزی و ناراحتی در پوست می شود. بسیاری از افراد مبتلا به اگزما شدید نیاز به مشاوره تخصصی پوست برای درمان مناسب.


اگزما نیز تشخیص داده می شود که پلک ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث از دست دادن ابرو و مژه می شود. همچنین ممکن است باعث خارش پوست سر که خاراندن بیش از حد باعث مژه به سقوط.


اگزما باید توسط پزشک درمان شود به طوری که شما می توانید با استفاده از داروهای مناسب برای درمان پوست خود را و جلوگیری از از دست دادن مژه و نازک شدن.


پزشکی اگزما


مصرف داروهای اگزما از علل از دست دادن مژه

از دست دادن مژه به علت دارو

تغییرات متابولیک:


همانطور که سن دارید ، متابولیسم در بدن تغییر می کند و شما با ریزش مو ، به ویژه از دست دادن مژه ها ضعیف هستید. فولیکول های مو کمتر تحریک کننده هستند و باعث کاهش رشد مو می شوند.


شیمی درمانی: 


شیمی درمانی دارای اشکالاتی است. ریزش مو از پوست سر یکی از بزرگترین اشکالاتی است. برخی کوتاه مدت و برخی بلند مدت هستند. که در هر فرد متفاوت است.


اگر ریزش مو رخ می دهد ، شما باید محصولات مراقبت از پوست و مو تحت نظارت یک دکتر استفاده کنید.


شیمی درمانی


شیمی درمانی علل از دست دادن مژه

راه هایی برای سرعت بخشیدن به رشد مژه ها :

هنگامی که شما متوجه علت ریزش مو ، لمینیت آن ، شما می توانید مراحل خاصی برای سرعت بخشیدن به رشد آن است که:


داشتن تغذیه سالم 


مورد نیاز تغذیه خوب و مناسب ، به طوری که برای سرعت بخشیدن به رشد مژه های خود را و همچنین سلامت کلی بدن را افزایش می دهد. برخی از مواد مغذی که احتمال افزایش رشد مو را افزایش می دهند عبارتند از:


بیوتین:


بیوتین مسئول حمایت از تولید کراتین است. کراتین مواد خام که از مو ساخته شده است. این را می توان در غذاهایی مانند گل کلم ، پیاز و دانه های کلم بروکلی یافت . اطمینان حاصل کنید که بدن شما مقدار مورد نیاز بیوتین را دریافت می کند.


علت از دست دادن مژه


علل رژیم غذایی از دست دادن مژه

از دست دادن مژه به علت تغذیه بدون پروتئین

پروتئین:


پروتئین مواد ساختار اصلی برای موهای شما است. 90٪ از مو شامل پروتئین است ، بنابراین یک رژیم غذایی با پروتئین بالا ضروری است.


پروتئین نیز تولید اسیدهای آمینه در بدن شما است که کمک به تولید کراتین بیشتر. کراتین کمک می کند تا مژه ها را سالم و بزرگ نگه دارید. جلوگیری از شکستگی.


مصرف پروتئین


چرا از دست دادن مژه و نحوه برخورد با آن

از دست دادن مژه به علت کمبود آهن و نیاسین

آهن:


اگر رژیم غذایی شما حاوی مقدار مشخصی از آهن نیست ، ممکن است دریافت و مژه ها باشد. خوردن غذاهای غنی از آهن باعث افزایش رشد مژه ها و جلوگیری از شکستن آنها می شود. لوبیا ، میوه های خشک و غیره گوشت ، مرغ و سبزیجات با برگ های سبز تیره و غیره غلات حاوی آهن ، غذاهای دریایی ، نمونه هایی از غذاهای غنی از آهن هستند ، می تواند باشد.


نياسين.:


نیاسین شکل ویتامین b3 کمک می کند تا جریان خون در فولیکول های مو و ترویج رشد مژه است. شما می توانید نیاسین در غذاهایی مانند: ماهی ، مرغ ، بوقلمون ، نخود فرنگی ، آووکادو ، گوشت گاو ، بادام زمینی ، و غیره.


بادام زمینی


علت از دست دادن مژه و روش های درمان از طریق تغذیه

شما همچنین می توانید استفاده از مولتی ویتامین ها روزانه و معرفی مولتی ویتامین ها به بدن خود را در همان زمان. در حالی که بسیاری از ویتامین ها در دسترس است که به طور انحصاری و به خصوص به دنبال رشد مو و ناخن وجود دارد.


اما لازم نیست آنها را بپذیرید. هر ویتامین با کیفیت بالا می تواند به دست آید.


امروزه شما می توانید بسیاری از سرم های رشد مژه را که از لوازم آرایشی استفاده می کنند ، مصرف کنید. بسیاری از محصولات آرایشی چشم وجود دارد که حاوی پپتیدها و چربی ها هستند و رشد مژه ها را افزایش می دهند.

[ بازدید : 32 ]

[ چهارشنبه 13 مرداد 1400 ] 15:04 ] [ ismaeil sahab ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]